רוצים להתחיל לאכול בריא? זו הדרך

בשנים האחרונות המודעות לבריאות עלתה ללא ספק, אפילו תעשיית המזון נכנסה לפאניקה קלה והחלה לצאת עם קמפיינים שהכוונות שלהם בריאות לכאורה. כל שני וחמישי אנחנו שומעים על "דיאטה" חדשה ומהפכנית שהפעם תגרום לכולנו לרדת במשקל. כל אחד שמוריד 10 ק"ג חושב שפיצח את השיטה והופך להיות גורו בריאות.

אז בואו ניישר קו - ירידה במשקל יכולה להיות בריאה ובריאה פחות, מה שרוב האנשים לא מבינים זה שהירידה במשקל היא לא העיקר פה, החשיבות היא בשינוי הרגלים.

cooking at home

אני באופן אישי לא מתחברת למילה "דיאטה" למרות שהיא מופיעה בהגדרת התפקיד שלי :).

המילה "דיאטה" מעלה ברובנו אסוציאציות שליליות של חוסר הצלחה, של ייאוש, של הגבלה של אוכל שאנחנו אוהבים, והיא גם הופכת את התהליך לזמני (הקטע האבסורדי הוא שפירוש המילה "דיאטה" הוא בכלל "תזונה").

אז מה כן העיקר אם לא ירידה במשקל?

שמירה על משקל תקין ויציב תוך שמירה על אורח חיים בריא.

גם אם אתם רזים וחושבים שבריאות לא נוגעת לכם, אתם טועים ובגדול. תזכרו את המשפט הזה טוב – רזה לא שווה בריא.

העניין המרתק בעיניי זה שרוב האנשים מודעים כביכול למה זה אוכל בריא – הרבה פירות וירקות, דגנים מלאים, קטניות, יותר דגים ועוף ופחות בשר אדום, פחות ג'אנק פוד ויותר אוכל אמיתי, אבל השינוי לא מגיע.

אגב, בדיוק בגלל שזה מרתק אותי, התחלתי לא מזמן קורס CBT שהמשמעות היא טיפול התנהגותי קוגנטיבי, אבל על זה פעם אחרת.

אז למה אנחנו ממשיכים להתעקש לאכול את כל הג'אנק הזה?

מילה אחת – נוחות.

למי יש זמן לבשל? לעשות קניות בסופר? אוכל מהיר כשמו כן הוא, מהיר. נגיש. קל. זול. לא מצריך טרחה.

העניין הוא שאם נאכל בחוץ באופן קבוע, יהיה לנו מאוד מאוד קשה לשמור על אכילה בריאה. ולא, אל תגידו לי שאתם מזמינים סלט כל הזמן אז אתם בסדר. האוכל שתקבלו במסעדות, בתי קפה וכל דוכן שתמצאו, יהיה עמוס בכמויות עצומות של מלח, סוכר והרבה חומרים משמרים וכימיקלים למיניהם שנועדו להקפיץ את בלוטות הטעם שלנו. שלא נדבר על זה שאנחנו לא יודעים איפה בדיוק היה האוכל לפני שהוא נחת בפה שלנו.

אולי כבר הצלחתם להבין, אבל מה שאני מנסה להעביר לכם זה שאם אתם רוצים להתחיל לאכול בריא יותר, הדבר הראשון והחשוב ביותר שאתם יכולים לעשות זה:

להתחיל לבשל לעצמכם.