הגיע הזמן לצאת ממעגל הדיאטות

דיאטות הן היום הכלי המרכזי לירידה במשקל, הן מגיעות באינספור שמות, שיטות, נקודות, טיפות, כוכבים ואבק פיות. אבל האמת היא שדיאטות הן משטר נוקשה של חוקים ואיסורים והן אלה שדווקא אחראיות לעליה שלנו במשקל ולתחושת האשמה שיש לנו על כל ביס קטן שאנחנו מכניסות לפה.

דיאטות מייצרות אצלנו אשליה שאנחנו בשליטה, גורמות לנו להאמין שכדי להיות רזות אנחנו צריכות להימנע מקבוצות מזון גדולות, להימנע מאוכל שאנחנו אוהבות ולאכול אוכל שאנחנו לא אוהבות רק כי הוא "דל קלוריות" ושרק ככה נוכל להיות מאושרות ולהרגיש יפות.


בשקט בשקט, בלי ששמנו לב, אנחנו נכנסות למעגל אינסופי של דיאטות.

מעגל הדיאטות אסתר ריו אלדד

מה טריקי במעגל הזה? חוץ מזה שהוא משאיר אותנו בפנים:
א. מדיאטה לדיאטה יש עליה גדולה יותר במשקל - כי גם אם ירדנו במהלך הדיאטה, לרוב נעלה למשקל גבוה יותר ממה שהיינו לפני הדיאטה.
ב. מדיאטה לדיאטה הערך העצמי שלנו יורד ותחושות האשמה והבושה עולות.

 

אז איך יוצאים ממעגל הדיאטות? בדיוק בשביל זה קמה גישת הנון דיאט.

בגישה זו לומדים איך להתחבר בחזרה למה שהגוף שלנו צריך, למנגנוני הרעב והשובע שלו ולצרכים הרגשיים שלו וכך מאזנים את האכילה שהופכת להיות מודעת וקשובה לאותם הצרכים. הגישה תומכת בדימוי גוף ודימוי עצמי חיוביים.

מה תכל'ס קורה במפגשים איתי? 

כדי לעשות שינוי תזונתי אבל גם שינוי תודעתי, נעבוד ב-3 חלקים: תזונתי, התנהגותי ורגשי.

החלק התזונתי מתמקד באוכל עצמו. איך להרכיב ארוחה מאוזנת, משביעה ומספקת, זיהוי תחושות הרעב והשובע, חשקים ואכילה בהתאם אליהם.

החלק ההתנהגותי מתמקד במה שאנחנו עושים בזמן שאנחנו אוכלים. נתמקד באוטומטים שיש לנו באכילה ואיך להרגיש בשליטה ובחירה כשאוכל נמצא לידנו. נלמד גם איך לשלב מתוקים בצורה מאוזנת.

החלק הרגשי מתמקד באכילה הרגשית, ברגשות והמחשבות שמשפיעים לנו על האכילה. בשלב הזה נלמד כלים להרגעה כך שלא נרגיש צורך לפנות לאוכל.

שלושת החלקים הללו מאפשרים הרגעה, הורדת התעסקות באכילה ושיפור מערכת היחסים עם האוכל והגוף.  

בחלק מהמפגשים נעבוד גם על ערך עצמי ודימוי גוף חיובי.

תודה שהשארת פרטים, אחזור אלייך בקרוב

לקביעת פגישה
או ליצירת קשר

השאירו את הפרטים שלכם כאן
או שלחו לי הודעה    

תחומי הטיפול שלי

בואי תתנסי בשינוי תזונתי-תודעתי כבר מהיו
עקבו אחריי באינסטגרם
  • Instagram
Briuterry