איך להתחיל להתאמן - כתבה מס' 1

אם מצאתם את עצמכם מרותקים לספה מאז ארוחות החג הבלתי פוסקות, ואם האימון היחיד שעשיתם בחודשים האחרונים זה להכות את עצמכם על זה שאתם עצלנים מדיי, הגיע הזמן להפסיק ולהתחיל להזיז את עצמכם ביעילות.

הנה כמה דרכים שיעזרו לכם לקום על הרגליים ולהתחיל להתאמן אבל גם לדבוק בתכנית האימון ולהפוך אותה לחלק מהשגרה.

עשו שינוי אחד בכל פעם

בכל מה שקשור בשינוי אורח חיים שכולל גם תזונה וכושר גופני, תנו לעצמכם משימה אחת כל פעם.

למשל, החליטו שאתם מורידים מינון או מפסיקים לגמרי לשתות קולה או מיץ או בכלל שתייה ממותקת.

אותו דבר בעולם הכושר, תנו לעצמכם משימה אחת כל פעם, למשל הירשמו לסטודיו או קבוצת ריצה או חדר כושר, מה שהכי מתאים לכם, ותחליטו שלא משנה מה קורה, אתם לא מפסידים את השיעור של יום ראשון בשעה 18:30.

ברגע שתעמדו במשימה הזו, לא רק שהיא תהפוך כבר להרגל, אלא אתם תרגישו כל כך טוב עם עצמכם ותהיה לכם המון מוטיבציה להתקדם הלאה.

מצאו פעילות גופנית שאתם יכולים לדבוק בה

הפעילות גופנית הטובה ביותר היא זאת שאתם נהנים ממנה ושתמשיכו לעסוק בה.

אם אתם לא רואים את עצמכם מרימים גלגלים בקרוספיט או עומדים על הראש ביוגה, תמצאו פעילות שכן תגרום לכם להתרגש כל פעם מחדש. יש כל כך הרבה סוגים ותת-סוגים שונים – שחיה, אופניים, ריצה, הליכה, ריקוד, גלישת גלים, משחקי כדור ועוד.

עשו את הצעד שיגרום לכם להתחיל את הדרך שלכם בעולם הכושר בהנאה ולא יגרום לחוויה השלילית שהייתה בפעמים הקודמות.

תתחילו בקטן

אף אחד לא מצפה מכם וגם אל תצפו מעצמכם להיות מאסטרים בכושר על ההתחלה. במיוחד אם לא התאמנתם אף פעם. תתנו לגוף שלכם את הקצב שלו ואת הזמן הראוי לו להתרגל למצב החדש.

אז קודם כל מתחילים לאט ובזהירות, להתאמן פעמיים בשבוע זאת התחלה נהדרת. אם אתם מתאמנים בחדר כושר או בסטודיו - חשוב שתיידעו את המאמן/נת שלכם שאתם חדשים לעולם הכושר.

בהתחלה הירשמו לשיעורים עם רמה קלה-בינונית. בשיעורים הראשונים הימנעו מלקחת משקלים והתמקדו בלהכיר תרגילים בסיסיים ואיך נכון לבצע כל תרגיל (אני מעלה כל שבוע סרטונים עם תרגילי כושר בערוץ היוטיוב שלי ובאינסטגרם – מוזמנים לצפות בהם). ברגע שתרגישו מספיק בנוח תתחילו לקחת משקלים בהתאם להנחיית המאמן/נת שלכם.

בשלב מסוים כבר תרגישו שקל לכם מדיי, ברגע שזה קורה כדא