איך לאכול פחות (אבל בכמות הנכונה) - חלק ב'

January 26, 2020

אוכלים מהר? או שאולי יש לכם את החבר או החברה שדוחפים לכם אוכל, אפילו בלי מודע? ומה עם דיאטות – אתם חיים סביב דיאטה אחת גדולה כל החיים שלכם?

כל אלו וסיבות רבות אחרות גורמות לכם לעלות במשקל. מה עושים?

קבלו את חלק ב' של הכתבה איך לאכול פחות – אבל בכמות הנכונה.

 

 אכלו עם חברים שמעודדים אכילה בריאה

וואו זה אחד החשובים. תתארו לכם מישהו שמנסה להיגמל מאלכוהול ויושב בבר עם חברים שלו שאיתם הוא רגיל להשתכר עד דלא ידע, תסכימו איתי שהגמילה שלו תלך לפח. אותו דבר אנשים שאיתם אנחנו בוחרים לאכול.

ה"קולגות" שלכם לארוחת הצהריים (או כל ארוחה אחרת) מהווים השפעה עצומה על האוכל שאתם אוכלים, יותר ממה שאתם מסוגלים לתאר לעצמכם, וזה אפילו הוכח ע"י מחקרים.

אם אתם בוחרים לאכול עם חברים שאוכלים בכמויות גדולות ו/או אוכלים ג'אנק פוד ו/או דוחפים לכם אוכל (כן יש גם כאלה), רוב הסיכויים שהתנהגות האכילה שלהם "תדביק" אתכם.

אז לנתק את הקשר עם החברים שלי?

  1. ברור שלא! מה שחשוב הוא לפתח מודעות לאנשים האלה, אולי לדבר איתם על הנושא או לחשוב על דרכים לענות בצורה שלא תפגע בהם.

  2. אבל (!) אם האכילה שלהם משפיעה עליכם ברמות שזה לא מאפשר לכם לאכול בריא או לרדת במשקל, אפשר לעשות מחשב מסלול מחדש לתקופה מסוימת.

  3. חשוב שתשימו לב גם מי החברים או המשפחה שדווקא מעודדים אכילה בריאה ולהשתדל לאכול בחברתם.

 

תרגלו אכילה מודעת

לפני מספר חודשים תרגלנו בעבודה אכילה מודעת, שיתפתי את זה בסטורי באינסטגרם ובעקבות זאת פנו אליי עם הרבה שאלות.

הנושא מיועד לכתבה נפרדת אבל אספר לכם שמדובר באכילה שהיא כל כולה במודעות לאוכל. מה זה אומר? הפניית תשומת לב מלאה לטקסטורה של האוכל, לריח, לצליל, לתחושה ביד, לתחושה על השפתיים, על הלשון, לבלוטות הטעם והרוק, למרקם וכן הלאה עד לבליעה של המזון. כל זה תוך כדי הבנת התחושות והמחשבות שמלוות אותנו במהלך האכילה.