גלוטן - כן או לא?

בהשראת חג הפסח, הדבר הראשון שעלה לי לראש זה לכתוב על גלוטן (וגם עשיתי על זה משאל ברשתות החברתיות). מה הקשר בין השניים? בואו נגיד שאצל מאובחני צליאק, החג הזה שווה כפליים. בפסח אנחנו נמנעים מאכילת חמשת מיני דגן (משמע חמץ). ארבעה מתוך חמשת מיני הדגן מכילים את חלבון הגלוטן.

בשנים האחרונות לגלוטן יצא שם רע והוא הפך לאויב רבים.

אז מה זה בכלל גלוטן? האם כדאי להימנע מגלוטן? ולמה עשו ממנו כזה סיפור?

דל גלוטן

מה זה גלוטן?

כששואלים אותי את השאלה הזו אני נזכרת בסרטון המצחיק הזה מהתוכנית של ג'ימי קימל ששאלו אנשים שנמנעים מגלוטן שאלה פשוטה - מה זה גלוטן.

אז בואו נעשה סדר. גלוטן הוא קבוצת חלבונים הנמצאת בחמשת מיני דגן - חיטה, שעורה, שיפון, כוסמין ושיבולת שועל. החלבונים העיקריים בחיטה הם הגליאדין והגלוטנין. חולי צליאק למשל, רגישים במיוחד לחלבון הגליאדין.

החלבונים הללו אלסטיים ולכן דגנים המכילים גלוטן מתאימים לאפיית לחמים ומאפים אחרים.

אי סבילות לגלוטן

המונח הזה נוגע ל-3 מצבים – מחלת הצליאק, אלרגיה לחיטה ורגישות לגלוטן.

מכירים את זה שיש אחים תאומים שקשה להאמין שהם אחים בכלל? אז אותו דבר לגבי המחלות הללו – הן דומות כביכול אך שונות מבחינת המקור שלהן, ההתפתחות והשכיחות.

מחלת הצליאק

מחלה דלקתית אוטואימונית שנגרמת כתוצאה מסיבות גנטיות וסביבתיות יחד. עומדת על שכיחות של 1% מהאוכלוסייה העולמית. שכיחות גבוהה יותר במדינות – פינלנד, מקסיקו וצפון אפריקה.

באנשים הלוקים בה, אכילה של גלוטן פוגעת בתאי המעי הדק וגורמת לתת ספיגה של רכיבים רבים (כמו ויטמינים, מינרלים וכו'), סימפטומים כמו שלשולים וירידה חריפה במשקל.

התרופה היחידה למחלה היא הימנעות מוחלטת מגלוטן.

איפה אין גלוטן? אורז, תפו"א, כוסמת, שיבולת שועל (שנויה במחלוקת) וכו'.

למידע נוסף על מחלת הצליאק אתם יכולים להיכנס לעמותת הצליאק בישראל.

אלרגיה לחיטה

שכיחה יותר בילדים אבל יכולה להשפיע גם על מבוגרים. הסי