6 דרכים פשוטות לבנות משמעת עצמית - חלק ב'

חג החנוכה בעיצומו ולמרות שהוא קליל יותר מפסח וחגי תשרי, הוא בכל זאת עלול להוציא אותנו מהשגרה. אז אולי הוא פוגע בהרגלים הבריאים שסוף סוף התחלנו לעבוד עליהם. אז החלק השני של הכתבה נותן לכם 3 טיפים נוספים לבניית משמעת עצמית שהיא המפתח להצלחה של כל תהליך. כמו בחלק א', גם פה בסוף כל טיפ צירפתי משימה/בקשה קטנה ממני אליכם.

תשעשעו את עצמכם

"כיף חיים" זה אולי לא שילוב המילים שעולה לכם כשאתם חושבים על כושר, אבל אם תתייחסו לאימון כמו למשחק זה יהפוך אותו למהנה יותר וגם יעזור לכם להתמיד (או שפשוט תצאו לשחק כדורסל או כדורגל או כל דבר אחר שגורם לך לזוז). טריגר "הבידור" החזק ביותר לצאת לאימון הוא מוסיקה ואפילו עשו על זה מחקרים. מחקר מסוים הראה שמוסיקה משפרת את ההנאה במהלך האימון ואפילו באימון שכרוך במאמץ עצום. המוסיקה גם מגבירה את הסיכוי בהתמדה של תכנית האימון. ההשפעה שיש למוסיקה היא בגלל היכולת שלה לגרום לנו לחשוב שאנחנו מתאמצים פחות.

זה אולי לא יפתיע אתכם, אבל לכל השירים יש את אותה ההשפעה עלינו כשזה מגיע לדרבן אותנו להתאמן. מחקר מצא ששירים עם קצב מהיר יחסית (125-140 פעימות לדקה) הם האופטימליים במהלך אימון. אתם יכולים למצוא ב-YouTube רצועות שלמות של שירים לכושר (אני פשוט כותבת בחיפוש Workout music). בכל מקרה, כל שיר קצבי שיגרום לכם להזיז את עצמכם מהספה – מבורך. פשוט שימו אותו באוזניות או בבית בפול ווליום ותתחילו לנעול נעלי ספורט.

אני חושבת שהמוסיקה היא הדרך העיקרית שעזרה לי לצאת לאימון כל פעם מחדש בתקופות שהייתי צריכה מוטיבציה.

בסופו של דבר, אני רואה את זה כנוסחה – להשקיע בעצמי=אימון, להשקיע בעצמי=כיף, מסקנה >> אימון = כיף :)

בקשה קטנה ממני

מוסיקה מדרבנת אתכם? כנסו ליוטיוב או שתעברו על הפלייליסט שלכם ותבחינו בשירים שגורמים לכם להתנועע על הכיסא – והרי לכם המוטיבציה שלכם!

משהו אחר מדרבן אתכם? תחשבו עליו, תכתבו אותו ותעשו הכל כדי שיהיה שם בזמן שאתם זקוקים למוטיבציה הזו.

תתאמנו עם חבר

נכון שכבר כתבתי על זה אבל זה באמת עוזר לחלק מהאנשים. להתאמן ביחד לא רק הופך את האימון למהנה יותר, אבל גם מחייב אתכם. הסיכוי שתגיעו לאימון עולה אם אתם יודעים שיש מישהו שמחכה לכם. כמובן שהגורם המכריע פה זה האדם הנכון להתאמן איתו.

באופן אידיאלי, כדאי שאותו חבר, בן זוג או מי שתרצו, יהיה בכושר יותר טוב מכם. להתאמן עם מישהו ברמה גבוהה מאתנו, מעלה לנו את המוטיבציה לעבוד קשה יותר מאשר אם היינו מתאמנים לבד – וזו אפילו תופעה ידועה שנקראת 'אפקט קוהלר'.

פרץ המוטיבציה הזה קורה כשמי שלצדך יותר טוב ממך. אבל אם מדובר במישהו שהרבה יותר מתקדם מכם, התוצאה יכולה להיות הפוכה ויתכן שתוותרו לגמרי.